Pielgrzymka do Rzymu oraz innych miejsc w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie

Marzą Państwo o pielgrzymce do Rzymu? Olimp to biuro oferujące rozmaite pielgrzymki zarówno na terenie Włoch oraz innych krajów Europy, jak i Azji, Ameryki Łacińskiej, a także Bliskiego Wschodu. Organizujemy także pielgrzymki po Polsce. Według przekazów biblijnych, jednym z celów pielgrzymek było święte miasto Jerozolima, gdzie przechowywano Arkę Przymierza oraz wznosiła się Świątynia Salomona. Jerozolima była też świadkiem ziemskiego życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jednak dopiero polityka Konstantyna Wielkiego, budowa pierwszych bazylik chrześcijańskich w Rzymie, Konstantynopolu, Jerozolimie i Betlejem oraz zaangażowanie jego matki św. Heleny zwróciły uwagę na Ziemię Świętą.

W 380 r. cesarz Teodozjusz uznał chrześcijaństwo za religię panującą. Wtedy też wzorem dostojników zaczęli podążać zwykli śmiertelnicy, podejmując się trudów wyprawy na Bliski Wschód. Schizma wschodnia w 1054 r., podboje tureckie w XI-XV wieku oraz wyprawy krzyżowe, znacznie utrudniły i ograniczyły ruch pielgrzymkowy. W 1219 r. do Ziemi Świętej dotarł św. Franciszek z Asyżu. Uzyskał on od sułtana Egiptu Melek El Kamela dokument umożliwiający jemu oraz jego współbraciom podróżowanie po krajach zajętych przez muzułmanów. Dzięki obecności franciszkanów udało się ocalić od zniszczenia i zapomnienia wiele cennych miejsc. 

Czemu służyła kiedyś pielgrzymka do Rzymu oraz innych miejsc?

Tłumy z całej Europy zmierzały na pielgrzymkę do Rzymu, do Apostołów św. Piotra i św. Pawła, już od IV wieku. Od IX wieku popularnym celem stał się grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Zachętą do podjęcia pielgrzymki była możliwość uzyskania odpustów lub zmazania ciężkich zbrodni. W ofercie naszego biura znajdą Państwo pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. W zależności od motywu pielgrzymki miały więc charakter pokutny, błagalny lub dziękczynny. W okresie średniowiecza ludzie wędrowali:

  • do groty św. Michała Archanioła na Gargano w Italii,
  • na skałę Mont Saint-Michel w Normandii,
  • do św. Idziego w Prowansji,
  • do św. Marii Magdaleny w Vezelay.

Podbój arabski Półwyspu Iberyjskiego oraz ekspansja Imperium Osmańskiego na Wschodzie zmieniały geografię i zasięg podróży. Dla relikwii wywiezionych z Ziemi Świętej w Italii lub Czarnych Madonn, cudownie uratowanych przed Maurami, wznoszono nowe świątynie. Przykładami mogą być: Bazylika św. Mikołaja w Bari, Katedra św. Andrzeja Apostoła w Amalfi, Sanktuarium Świętego Domu w Loreto, Sainte Chapelle w Paryżu, Sanktuarium w Guadalupe i Montserrat. Wobec niemożności dotarcia do Ziemi Świętej, od XV wieku zaczęły powstawać Kalwarie, imitujące topografię Jerozolimy i ułatwiące wiernym medytację.

Pielgrzymki organizowane z pasją, wyróżniające się wyjątkowymi programami

Moda na nowe kierunki zmienia się według ogłaszanych oficjalnych uroczystości, jubileuszy, odpustów, a także prywatnych zainteresowań pielgrzymów i duszpasterzy. Dla nas organizacja pielgrzymek do Rzymu oraz innych miejsc jest chlebem powszednim, pasją i efektem wielu lat doświadczeń. Serdecznie zachęcamy do współpracy. Chętnie ułożymy i zrealizujemy niepowtarzalny program, dostosowany do Państwa wymagań. Polecamy Grecję śladami Apostołów św. Pawła i św. Andrzeja, Grecję z wyspą Patmos śladami św. Jana Ewangelisty, ponadto tradycyjne pielgrzymki do Włoch i Medjugorje.

Z naszym biurem zwiedzą Państwo Sanktuaria Maryjne Europy, Sanktuaria Francji oraz malownicze Sanktuaria Alpejskie. Oferujemy pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w różnych wersjach. Mamy autorski program – Śladami Sanktuariów na Bałkanach. Poszukującym gościnności i posmaku Orientu radzimy odwiedzić Gruzję, Armenię i Azerbejdżan. Wielbicielom żywiołowej kultury latynoamerykańskiej polecamy Meksyk i Brazylię. Nie są nam także obce atrakcje Korei Południowej i Japonii. Zapraszamy!

Moda na nowe kierunki zmienia się według ogłaszanych oficjalnych uroczystości, Jubileuszy, odpustów, prywatnych zainteresowań pielgrzymów i duszpasterzy. Dla nas organizacja pielgrzymek jest chlebem powszednim, pasją i efektem wielu lat doświadczeń. Serdecznie zachęcamy do współpracy. Chętnie ułożymy i zrealizujemy niepowtarzalny program, dostosowany do Państwa wymagań. Polecamy Grecję śladami Apostołów św. Pawła i św. Andrzeja, Grecję z wyspą Patmos śladami św. Jana Ewangelisty, tradycyjne pielgrzymki do Włoch, Medugorje, Sanktuaria Maryjne Europy, Sanktuaria Francji, malownicze Sanktuaria Alpejskie, pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w różnych wersjach. Mamy autorski program śladami Sanktuariów na Bałkanach. Poszukującym gościnności i posmaku Orientu radzimy odwiedzić Gruzję, Armenię i Azerbejdżan. Wielbicielom żywiołowej kultury latynoamerykańskiej polecamy Meksyk i Brazylię. Nie są nam obce atrakcje Korei Południowej i Japonii. Zapraszamy!

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.