O nas

Biuro Podróży „OLIMP” Anna Kawka zostało wpisane pod nr 295 do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych, prowadzonego przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Posiada gwarancję ubezpieczeniową turystyczną wydaną przez ERGO Ubezpieczenia Podróży.

Przygotowujemy dla Państwa ofertę pielgrzymek po Europie, na Bliski Wschód, Ameryki Łacińskiej i Azji. Uwzględniając zapotrzebowanie na coraz odleglejsze kierunki nie zapominamy o tradycyjnych podróżach po kraju i całej Europie. Zapewniamy licencjonowanych pilotów i przewodników lokalnych, rezerwujemy bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz Msze św. w sanktuariach, opiekę duszpasterską, przeloty samolotami rejsowymi, zaufanych przewoźników lądowych i morskich. Grupy wyposażamy w ułatwiający zwiedzanie system tour guide. Uczestnicy wyjazdów są ubezpieczani w SIGNAL IDUNA Polska T.U. Sp. z o.o.  

Posiadamy bogatą bazę sprawdzonych programów, na zamówienie opracowujemy także nowe, dla parafii, zakładów pracy i innych grup. Podejmujemy się realizacji pielgrzymek i wycieczek po Europie oraz do Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Uzbekistanu, na Bałkany, do Korei Południowej, Japonii, Meksyku, Brazylii i Argentyny. Realizujemy wyjazdy weekendowe do bliskich stolic: Pragi, Wiednia, Bratysławy, Budapesztu, połączonych z degustacją lokalnej kuchni i wyjątkowymi atrakcjami. Zwiedzanie Lwowa łączymy z relaksem w sanatorium w Truskawcu. W zależności od sezonu polecamy podglądanie przyrody, udział w zbiorach winogron lub mandarynek, grillowanie, połów ryb i owoców morza, spektakle teatralne, kolacje regionalne z programem artystycznym. Zachęcamy do organizacji pielgrzymek po Polsce, śladami Prymasa Tysiąclecia, św. Faustyny Kowalskiej i Bożego Miłosierdzia, Szlak Papieski, Sanktuaria Podkarpacia, Sanktuaria Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, Beskidy i Górny Śląsk, Dolny Śląsk. Klientom indywidualnym polecamy dopisanie się do istniejących lub tworzonych grup.

Historia Biura Podróży "OLIMP" w Lublinie sięga czasów starożytnych Rzymian...., a dokładnie roku 1992. Legendarnym założycielem biura jest Józef Mrozowicz. Początki biura wiązały się głównie z organizacją wycieczek i wypoczynku w Grecji i we Włoszech. Olimp 2918 m n.p.m., najwyższa góra w Grecji, mitologiczna siedziba bogów olimpijskich oraz położona u jej stóp Riwiera Olimpijska, popularna wówczas i obecnie baza wakacyjna Polaków w słonecznej Helladzie, zainspirowały założyciela do nadania nazwy biura. Jego zamiłowanie do greckiej mitologii i filozofii wpłynęły także na wybór logo firmy. Jest w nim umieszczony uskrzydlony koń Pegaz. Według mitologii, od uderzenia jego kopyta wypłynęło źródło Aganippe poświęcone muzom. Pegaz jako najlepszy rumak trafił do stajni Zeusa na Olimpie, a potem spoczął na nieboskłonie jako konstelacja. Od tamtej pory Pegaz jest symbolem natchnienia poetów i malarzy, ale także dążenia do wolności i marzeń.

Tak się składa, że góra Olimp znajduje się na terenie historycznej Macedonii, państwa gdzie urodził się Aleksander Macedoński, wybitny wódz i wizjoner. "Fortuna sprzyja odważnym", zgodnie z tą maksymą Aleksander zdołał dotrzeć aż do Indii, torując drogę cywilizacji greckiej. Do Macedonii kilka wieków później skierował swoje kroki Apostoł Narodów św. Paweł, przynosząc słowa Ewangelii. Grekom na Areopagu, powiedział, że czczą "nieznanego Boga". Drogi misyjne Apostołów, począwszy od Ziemi Świętej, poprzez Syrię, Anatolię, Kaukaz, Cypr i Kretę, Grecję, Bałkany, Maltę prowadziły aż do Italii i Hiszpanii, wyznaczając lądowe i morskie szlaki naszych współczesnych pielgrzymek.

Lata 90-te, były czasem pełnych wyrzeczeń podróży Polaków po Europie. Pontyfikat Jana Pawła II napawał dumą, dostarczał wielu emocji i wzruszeń a przede wszystkim inspirował do odwiedzenia Ojca Świętego w Rzymie. Jego zachwyt nad przyrodą, górskie wędrówki i liczne podróże po świecie spowodowały, że stał się niedoścignionym wzorem Papieża Pielgrzyma. Kanonizacja Jana Pawła II w 2014 r. otworzyła nowe trasy, tym razem śladami podróży apostolskich Świętego Papieża Polaka. Jubileuszowy Rok 2000, Rok św. Pawła Apostoła, potem Rok Kapłański, przybliżający postać św. Jana Vianney'a, Rok Wiary, Rok Miłosierdzia - przez wszystkie te lata podróżowaliśmy razem. Szczególnie często w naszych programach znajdowały się i ciągle są nam bliskie szlaki Maryjne: Lourdes, Fatima, La Salette, Medugorje, Montserrat, Saragossa, Guadalupe, Aparecida i tysiące innych.

Rok 2020 otwiera kolejny rozdział w historii Biura Podróży „OLIMP”. W tym samym składzie, choć w nieco odmienionej odsłonie. A zatem ..., pragniemy dalej zajmować się podróżami. Chcemy spełniać zarówno nasze wizje jak i pragnienia naszych wiernych Klientów. Motywuje nas ciekawość świata. Chęć konfrontacji posiadanej wiedzy z rzeczywistością uskrzydla nasze plany, tęsknota za przyjaciółmi rozsianymi po świecie przyśpiesza termin wyjazdu. Zawsze z uśmiechem, z odrobiną fantazji, wyruszamy na szlak. Świat wydaje się mały, ale tak wiele w nim jeszcze do odkrycia. Niech motto Krzysztofa Kolumba „Nigdy nie uda ci się przekroczyć oceanu, jeśli nie masz odwagi stracić z oczu brzegu” zachęci nas do kolejnych wspólnych wyzwań!

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Biura Podróży „OLIMP”

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.