Korea Południowa i Japonia

Seul - Strefa DMZ - Paju - Jeoldusan - Bundang-dong - Solmoe - Haemi - Gyeongjyu - Pusan - Oryukdo Skywalk - Gamcheon - Namyang - Seul - Tokyo - Góra Fuji - Tokyo

w terminie:  na zamówienie                                                      12 dni

   Pielgrzymka do Korei Południowej to wyprawa do nowoczesnego kraju w Azji, 11 gospodarki na świecie, ojczyzny m.in. Samsunga, LG, Hyundai i Kia. Korea od wieków była przesiąknięta chińskimi ideami konfucjanizmu i buddyzmu. Chrześcijaństwo zaczęło tu docierać po wydaniu w 1603 r. w Chinach „De Deo Verax Disputatio”, dzieła jezuity Matteo Ricci. Nowa wiara zaciekawiła uczonych Szkoły konfucjańskiej w Korei, szukających odpowiedzi na pytania o sens ludzkiego istnienia. Uczeń Yi Seung-hun przybył do Pekinu aby zgłębić wiedzę na ten temat, jako pierwszy Koreańczyk, został tam ochrzczony w 1784 roku, otrzymując imię Piotr. Pierwszym kapłanem Koreańczykiem został w 1845 św. Andrzej Kim Tae-gon. Władze Królestwa Joseon (Korei) w obawie o ład społeczny, zakazały chrześcijaństwa wszczynając serię prześladowań. W XIX wieku przybyli misjonarze protestanccy, a po wojnie koreańskiej, z wojskiem amerykańskim dotarli nowi misjonarze z USA. Jan Paweł II odwiedził Koreę w 1984 r. i 1989 r., Franciszek w 2014 r.
   Wpółcześnie Kościół Katolicki w 51 mln Korei Południowej liczy ponad 5 mln wiernych i dynamicznie się rozwija. W b.r. Korea Południowa była gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Japonia, Kraj Wschodzącego Słońca, dzięki produkcji samochodów, elektroniki i nowym technologiom, 3 potęga gospodarcza na świecie. W 1549 r. na Kiusiu przybył z portugalskimi kupcami jezuita św. Franciszek Ksawery, potem dotarli tu franciszkanie i dominikanie. Ekspansja handlowa z Europy Zachodniej znalazła odbicie w polityce Cesarstwa Japonii. Wzajemne animozje między protestanckimi Holendrami a resztą katolickich kupców podburzały lokalne negatywne nastroje. W 1587 r. wydano dekret zakazujący wyznawania wiary chrześcijańskiej. Rozpoczęły się prześladowania, trwające ponad 300 lat. Pierwszych 26 ukrzyżowano w 1597 r., m.in. japońskiego jezuitę o. Pawła Mikę. Jedną z późniejszych ofiar był jezuita o. Wojciech Męciński z podlubelskich Osmolic (1643 r.). Mimo grożącej śmierci, wielu chrześcijan przetrwało w okolicy Nagasaki. W XIX w., po wprowadzeniu swobody wyznania, do Japonii powrócili na nowo misjonarze. W 1930 r. przybył o. Maksymilian Kolbe wydając japońską wersję „Rycerza Niepokalanej”. Klęska Japonii podczas II wojny światowej postawiła kraj na ideologicznym rozdrożu. Mury wiekowej izolacji zaczęły pękać dając pole ewangelizacji. Liczba katolików to ok. 450 tys. w 127 mln kraju. Jan Paweł II odwiedził Japonię w 1981 r. a Papież Franciszek otrzymał już oficjalne zaproszenie.

PROGRAM:
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa - Okęcie, w terminalu głównym odlotów międzynarodowych. Odprawa i wylot do Frankfurtu. Przesiadka i wylot do Seulu w Korei Południowej. Lot trwa ok. 9 godz 15 min.

Dzień 2
Przylot do Korei Południowej na lotnisko Incheon w Seulu. Przejazd do centrum, do ruchliwej dzielnicy Myeongdong. Zwiedzanie: Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP wzniesiona w miejscu spotkań i zgładzenia pierwszych męczenników. W 1984 r., na 200-lecie chrześcijaństwa w Korei, Jan Paweł II dokonał tu aktu poświęcenia narodu koreańskiego Maryi. Papież Franciszek sprawował tu Mszę św. w intencji pokoju i pojednania. W trakcie programu obiad, kolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Seulu: Brama Ghanghamun - świadek cierpień, obcych inwazji i odrodzenia Korei Południowej, w 2014 r. była także tłem beatyfikacji 124 męczenników. Pałac Gyeongbokgung - główna rezydencja królewska, składającą się z wielu pawilonów, dziedzińców, bram i mostów, zabytek z Listy UNESCO. Muzeum Etnograficzne. Przejazd obok Błękitnego Domu - Pałacu Prezydenckiego, Bukhon Hanok Village - dzielnica starych domów „hanoków”. Park Strumienia Cheonggyecheon - nowoczesna promenada wzdłuż potoku Cheonggyecheon. Przejazd do Jeoldusan do Sanktuarium Męczenników„Ściętych Głów”, położone nad rzeką Han. Miejsce straceń w latach 1866-1873. Zwiedzanie: Kościół, Muzeum i Park Męczenników Koreańskich. Podczas programu obiad, kolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do DMZ - Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej, obszaru 4 km x 238 km oddzielającego od 1953 r. obydwie Koree. Pawilon Imjingak - wyznaczający dokładny środek strefy. Przejście przez punkt kontrolny, kontrola paszportowa. DMZ - film informacyjny oraz ekspozycja, tzw. trzeci tunel - drążony przez Koreę Północną, punkt obserwacyjny Dora, Stacja Dorasan, przejście przez Most Wolności, zamknięty od strony północnej. Katolicki Kościół Żalu za Grzechy i Pokuty w Paju, wzniesiony blisko strefy, jako miejsce modlitwy o pokój i pojednania na Półwyspie Koreańskim. Poświęcony w 2013 r. w 60 rocznicę zawieszenia broni, po wojnie 1950-1953. *W razie ogłoszenia szkolenia wojskowego w strefie DMZ, program zwiedzania ulegnie korekcie. W trakcie programu obiad, kolacja. Powrót do Seulu, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Seul. Wjazd na platformę widokową na wieży telewizyjnej N Seoul Tower, z rozległą panoramą na metropolię. Insadong - labirynt uliczek pełnych sklepików z rękodziełem, antykwariatami i galeriami sztuki. Pałac Changdeokgung - zachwycający letni pałac królewski, pięknie wkomponowany w krajobraz, zabytek z listy UNESCO. Przejazd do Bundang-dong - zwiedzanie: Katedra św. Jana Apostoła - nowoczesna świątynia w stylu neogotyckim (1993 r.), jeden z największych kościołów Azji. Wewnątrz znajduje się wierna kopia Piety Michała Anioła oraz ciekawa spiralna klatka schodowa, której ściany zdobią sceny z Księgi Genesis, życia i Pasji Jezusa oraz z Dziejów Apostolskich. W trakcie programu obiad, pod koniec kolacja. Powrót do hotelu w Seulu, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do prowincji Chungnam do Solmoe na „Wzgórze Lasku Sosnowego”, na którym wznosi się Dom Rodzinny św. Andrzeja Kima Tae-gon (1891-1946), pierwszego księdza koreańskiego i męczennika. Kościół św. Andrzeja Kima z jego relikwiami, Droga Krzyżowa, Sala Pamięci, Arena - przypomina piaszczyste miejsce nad rzeką Han w Seulu, gdzie został ścięty. Młode małżeństwa modlą się tu o potomstwo. Przejazd do Haemi - Sanktuarium Męczenników, gdzie ponad 1000 katolików zostało powiązanych a następnie pochowanych żywcem w latach 1866-1882. Święte miejsce jest nazywane "Yeosutgol", na pamiątkę ostatnich modlitw i śpiewów "Yesumaia" (Jezus Maria), wznoszonych w obliczu śmierci. W trakcie programu obiad, kolacja. Przejazd do hotelu w Gyeongjyu na nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Gyeongjyu - miasto na południu Korei, jedna z historycznych stolic w VII-IX w., w czasach Królestwa Sulla. Na obrzeżach znajduje się Park Narodowy, a na jego terenie obiekty wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: Świątynia Bulguksa - główna siedziba szkoły buddyzmu Johye w Korei, z cennymi pagodami, mostami, Grota Seokguram - dwukomorowa grota skalna z potężnym pozłacanym posągiem Buddy. Przejazd do Pusan - drugiego największego miasta w Korei Południowej (ok. 3,5 mln os.), ośrodka przemysłu stoczniowego i ważnego w skali światowej portu nad Morzem Japońskim. Zwiedzanie: Haedong Yonggungsa - świątynia Buddy wzniesiona na skalistym wybrzeżu, Katedra Namcheon pw. św. Krzyża - nowoczesna, asymetryczna świątynia z witrażowym dachem-ścianą. Obiad, kolacja, nocleg w Pusan.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd na wybrzeże na Oryukdo Skywalk - „spacer po niebie” po szklanej platformie, umocowanej na 35 m nadmorskim klifie, w miejscu podziału między między Morzem Wschodnim (Japońskim) a Morzem Wschodniochińskim (Żółtym). Wspaniałe miejsce do fotografii i niesamowitych wrażeń. Przejazd do wioski Gamcheon - dawniej zamieszkałej przez ubogą ludność i uchodźców z terenów objętych wojną koreańską. W 2009 r. rozpoczęto projekt jej rewitalizacji. Położone schodkowo na wzgórzach domki pomalowano w jaskrawe kolory. Gamcheon porównuje się z meksykańskimi favelami, Macchu Picchu, Legolandem lub z Santorini. Przejazd na północ do Namyang - Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z Ołtarzem Wieczystej Adoracji, wykonanym przez Mariusza Drapikowskiego, powstałym z inicjatywy „Communita della Pace”. Miejsce prześladowań chrześcijan, uznane świętym 7 października 1991 r. Obiad, kolacja, przejazd do Seulu, nocleg.

Dzień 9
Wczesne śniadanie lub w formie pakietu. Przejazd na seulskie lotnisko Incheon, wylot Japonii. Przylot  na lotnisko Narita. Przejazd do Tokyo (80 km) do dzielnicy Bunkyo z Katolicką Katedrą NMP (1964 r.). Asakusa - dzielnica zachowująca klimat starego Tokyo, jest jednocześnie jedną z najbardziej popularnych. Zarówno miejscowi jak i turyści fotografują się na tle Bramy Kaminarimon. Za bramą ciągnie się uliczka Nakamise-dori z kolorowymi straganami, pełnymi łakoci i pamiątek, prowadząc do buddyjskiej świątyni Senso-ji z VII wieku. Sumida Park - skąd roztacza się panorama na 634 m wieżę Tokyo SkyTree. Rejs statkiem po rzece Sumida - podziwianie widoku Tokyo od strony rzeki. Podczas programu przewidziane posiłki: obiad, kolacja, a następnie przejazd do hotelu w Tokyo na nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na Górę Fuji - wulkan i najwyższą górę w Japonii 3776 m n.p.m, uznawaną za świetą przez wyznawców shintoizmu. Przejazd autokarem ok. 130 km. Wjazd autokarem na poziom tzw. piątej stacji Góry Fuji na wys. 2300 m n.p.m. Przy dobrej pogodzie roztacza się stąd piękna panorama. Kościół Katolicki Fuji Yoshida - w miejscowości u podnóża wulkanu. Przejazd kolejką gądolową Kawaguchiko. Taras widokowy daje zupełnie inną perspektywę na Górę Fuji oraz na wulkaniczne Jezioro Kawaguchi - jedno z Pięciu Jezior Fuji. W zależności od warunków pogodowych i czasowych program może ulec korekcie. Obiad. Powrót do Tokio. Kolacja, nocleg

Dzień 11
Śniadanie. Zwiedzanie Tokyo. Katolicki Kościoł św. Józefa - dawna tokijska katedra. Wjazd na wieżę Tokyo Tower z panoramą na metropolię. Plac przed Pałacem Cesarskim, Most Nijubashi - najczęściej fotografowany most prowadzący do bramy głównej Pałacu. Shibuya - dzielnica rozrywkowo-handlowa z najbardziej zatłoczonym skrzyżowaniem i stacją metra, na której czekał na swojego pana pies Hachiko znany z filmu „Mój przyjaciel Hachiko”. Spacer przez Park Harajuku do Meiji Jingu - najważniejszej świątyni shintoistycznej w Tokio. Park sąsiaduje z dzielnicą Harayuku - awangardowym centrum kultury młodzieżowej. W ciągu dnia obiad, kolacja. Powrót do hotelu w Tokyo, nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. Przejazd na lotnisko Haneda. Lot do Monachium. Przesiadka. Lot do Warszawy.

Cena: 9500 zł + 1100 USD/os. Grupa min. 20 os.

Cena zawiera opłaty za:
- bilety lotnicze: Warszawa - Seul, Seul - Tokyo, Tokyo - Warszawa, opłaty lotniskowe,
- zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach 4*/3*, pokoje 2-os z łazienkami;
- wyżywienie: śniadania (podawane w hotelach), obiady i kolacje (w restauracjach lub barach w trakcie programu),
- przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem,
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika,
- opiekę angielskojęzycznych przewodników w Korei i Japonii,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, statek i kolejkę wg programu,
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 30000 €, NNW 15000 zł, bagażu 2000 zł,
- obowiązkowa składka na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny),
- zestaw słuchawkowy tour guide.

Cena nie zawiera:
- dojazdu na/z lotnisko/a Okęcie,
- napoi do posiłków,
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 595 USD,
- napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców,
- wydatków osobistych i innych świadczeń, nieopisanych w programie,
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 420 zł/os (polisa powinna być wykupiona do 7 dni od umowy-zgłoszenia),
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z powodu choroby przewlekłej ok. 995 zł/os (polisa powinna być wykupiona do 7 dni j.w.)
- ubezpieczenia za objęcie następstw chorób przewlekłych i nowotworowych ok. 420 zł/os (cena zależy od wieku i kursu euro),

 

Uwaga: W razie rezygnacji uczestnika na 65 dni i mniej potrącenie wynosi 650 zł, na 40 dni przed wylotem wystawiane są imienne bilety lotnicze a linie obciążają za pełen ich koszt. Potrącenie wyniesie ok. 4100 zł + koszty zamówionych i opłaconych usług w Korei i Japonii. W razie znalezienia osoby na swoje miejsce, zamiana nazwiska na dwa miesiące przed wylotem jest bezpłatna. Po tym terminie wystawiane są bilety i zmiany są niemożliwe, następuje potrącenie j/w. Cena biletów może ulec zmianie w zależności od cen paliw i sytuacji gospodarczej na świecie.

Uczestnicy powinni posiadać PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIĘCY ponad okres trwania pielgrzymki. Z uwagi na znaczny koszt pielgrzymki, osobom niepewnym co do swoich planów życiowych i zdrowotnych zalecamy rozważenie zakupu ubezpieczenia od rezygnacji, którego koszt wynosi ok. 450 zł. Polisa powinna być wykupiona i opłacona w ciągu 7 dni od podpisania umowy-zgłoszenia udziału w pielgrzymce lub dokonania pierwszej wpłaty, zależy co nastąpiło jako pierwsze.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.