Biuro Podróży OLIMP

Biuro Podróży "OLIMP"

 

   ul. Kościelna 5/Lok. 4, 20-307 Lublin

   tel/fax: + 48 81 743 76 28,

   e-mail: travel@olimp.lublin.pl

Pielgrzymka do Meksyku

Transport:

Termin: 2021-01-30 - 2021-02-09

Cena: 4850.00 PLN
+ 1100.00 USD/os.


Pielgrzymka do Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe

 

MEXICO-CITY - XOCHIMILCO - TULA - QUERETARO - GUADALUPE - TEOTIHUACAN - CHOLULA - TONANTZINTLA - PUEBLA - CACAHUAMILPA - TAXCO - ACAPULCO - MEXICO-CITY

 

w terminie: 30.01 - 09.02.2021 r.                                  /11 dni/

 

1. Godz. 04:35 - odprawa bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie. Godz. 06:35 wylot do Paryża (CDG), przylot o 09:10, przesiadka, o godz. 11:30 wylot do Meksyku, lot trwa 12 godz. 35 min. Przylot do MEXICO-CITY o godz. 16:55 (czasu lokalnego). Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

2. Śniadanie. Zwiedzanie miasta MEKSYK - położonego na wys. 2240 m, na miejscu azteckiej XIV w. stolicy Tenochtitlan, powstałej na wyspach po środku słonego jeziora Texcoco. Hiszpanie pod wodzą Korteza w 1521 r. zdobyli i zburzyli azteckie miasto a jezioro osuszyli. Wzniesiono Katedrę, Pałac vice Króla, barokowe i neoklasyczne kościoły, klasztory i pałace - dziś stanowiące historyczne centrum, wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: Katedra WNMP, Msza św., Zocalo z Pałacem Prezydenckim (z zewnątrz); Muzeum Antropologiczne - jedna z najważniejszych na świecie kolekcja sztuki prekolumbijskiej. Po południu przejazd do dzielnicy „pływających ogrodów” XOCHIMILCO - zachowującej niegdyś powszechne, sztuczne wysepki ”chinampas”, na których uprawiano warzywa, kwiaty, kukurydzę. Przejażdżka kolorową łodzią po kanałach przy akompaniamencie muzyki i śpiewu mariachis. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

 

3. Śniadanie. Przejazd do TULI - stolicy cywilizacji Tolteków VIII-X w., ludów zamieszkujących rozległe obszary Mezoameryki, od środkowego Meksyku aż po Kanał Panamski, które zdołały stworzyć sieć miast, terenów rolniczych i ważnych ośrodków kultu m.in. boga Quetzalcoatla. Zwiedzanie strefy archeologicznej z piramidami oraz słynnymi posągami atlantów. Przejazd do QUERETARO - miasta, które odegrało znaczącą rolę w historii Meksyku, jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych. Spacer po starówce: Klasztor św. Krzyża - wzniesiony w miejscu bitwy indian Otomi w 1531 r. z wojskami Korteza, którą zakończyło cudowne ukazanie się na niebie znaku Krzyża św. i św. Jakuba Apostoła. Potem jeden z najstarszych ośrodków kształcenia misjonarzy w Ameryce. Msza Święta. Powrót do hotelu w mieście MEKSYK. Kolacja i nocleg.

 

4. Śniadanie. Przejazd do GUADALUPE - Sanktuarium, gdzie miały miejsce objawienia Maryi oraz znajduje się zostawiony na tilmie indianinowi św. Juanowi Diego 12 grudnia 1531 r. cudowny wizerunek Matki Bożej. Sanktuarium MB z Guadalupe odwiedza 18-20 milionów osób, co czyni je największym katolickim sanktuarium na świecie. Zwiedzanie: Stara i nowa Bazylika Matki Bożej z Guadalupe połączona ze Mszą św., wzgórze Tepeyac. Wolny czas na zakup pamiątek. Przejazd do położonych w porośniętej agawami i nopalami dolinie piramid w TEOTIHUACAN, wg wierzeń prekolumbijskich „miejsca gdzie rodzą się bogowie”. Zwiedzanie: Piramida Słońca, Aleja Zmarłych, Piramida Księżyca, ruiny Pałacu. Kolacja. Przejazd drogą nieopodal najsłynniejszych wulkanów Meksyku: Iztaccihuatl i Popocatepetl do hotelu w mieście PUBELA. Nocleg.

 

5. Śniadanie. Przejazd na przedmieścia do CHOLULA - świętego miasta indian, symbolu konkwisty w 1519 r. , wejście na Wielką Piramidę - największą sztuczną górę z ukrytą w środku piramidą. Na szczycie piramidy w XVI-XIX w. wzniesiono Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy dobrej pogodzie wzgórze oferuje piękne widoki na miasto i na wulkan Popocatepetl. Wizyta w pobliskiej wiosce TONANTZINTLA w Kościółku Santa Maria Tonantzitla w stylu baroku indiańskiego. Powrót do PUEBLI - zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku. Stare miasto jest wpisane na Listę UNESCO: Zocalo, Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, Kościół św. Dominika z Kaplicą Różańca św.,Targ Parian z wyrobami rzemiosła: oryginalna ceramika „Talavera”, wyroby ze skóry, miedzi, tekstylia i słodycze. Msza św. Kolacja i nocleg.

 

6. Śniadanie. Przejazd do stanu Guerrero, na teren Parku Narodowego Jaskiń Cacahuamilpa, położonego w górach Sierra Madre del Sur. Zwiedzanie JASKINI CACAHUAMILPA, należącej do najpiękniejszych na świecie, utworzonej przez podziemne rzeki: Chontacoatlan i San Jeronimo. W wąwozie prowadzącym do jaskinii można dostrzec drzewa kakaowca, drzewa fikowca amate oraz kwitące bromelie. Spacer 2 km podziemną trasą i podziwianie podświetlonych różnorodnych nacieków jaskiniowych o kształcie przypominających np. pielgrzymów, szopkę, parę zakochanych, butelkę szampana i wiele innych. Po południu przejazd do słynącego ze srebrnych wyrobów jubilerskich miasta TAXCO. Msza św. Kolacja i nocleg.

 

7. Śniadanie. Zwiedzanie TAXCO - położone na wys. 1727-1931 m n.p.m. miasto, o tradycjach górniczych. Od XVI w. w regionie wydobywa się złoto, srebro, ołów, miedź, cynk oraz występuja złoża: andezytu, obsydianu i piaskowca, od lat 30-tych XX w. tutejsze wyroby jubilerskie rozsławił Wilhelm Spratling. Kolonialny rynek Taxco leży w miejscu dawnych sztolni, przy wąskich i krętych uliczkach tłoczą się białe domy kryte czerwoną dachówką i urokliwe patio z kwiatami. Spacer po uliczkach oraz wizyta w barokowym Kościele św. Priscylii i św. Sebastiana - wzniesionym w XVIII w. przez wdzięcznego za życiową fortunę właściciela kopalnii Jose de la Borda. Msza Święta. Czas wolny na zakupy w warsztatach oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do ACAPULCO - słynnego kurortu nad Oceanem spokojnym (Pacyfikiem) i możliwość kąpieli.

 

08. ACAPULCO - all inclusive. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

 

09. Śniadanie. Do południa plażowanie. Późny obiad w ACAPULCO. Przejazd do miasta MEKSYK (bez kolacji). Nocleg.

 

10. Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej w GUADALUPE - zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko. Wylot ok. godz. 19:55. Lot powrotny do Europy trwa ok. 10 godz. 40 min.

 

11. Przylot do Paryża (CDG) o 13:35. Przesiadka. Wylot do Warszawy o 19:25, przylot do Warszawy o 21:45.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, (limity bagażu: bagaż podręczny 12 kg, bagaż rejestrowany 23 kg),

- śniadania i kolacje, w hotelu w Acapulco all inclusive (śniadania, obiady i kolacje i drinki w cenie),

- noclegi w hotelach 4*, w Acapulco hotel 4* położony bezpośrednio przy plaży (lokalny standard),

- opieka polskojęzycznego przewodnika na całej trasie, opieka pilota z BP OLIMP, bilety wstępu,

- rezerwacja miejsc w kościołach lub w hotelach dla potrzeb codziennej Mszy Świętej,

- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 80000 €, NNW 15000 zł, bagażu 2000 zł.

 

Cena: 4850 zł + 1100 USD/os                             grupa min. 25 osób

 

CENA NIE ZAWIERA:

- napiwki dla kierowcy i przewodnika meksykańskiego (25 USD/os),

- dojazdu na/z lotnisko Okęcie w Warszawie,

- napojów do kolacji (oprócz tych w Acapulco),

- wycieczek fakultatywnych: rejs na Lagunę Coyuca 65 USD, skoki z La Quebrada 15 USD/os,

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - ok. 280 zł, dla chętnych, do wykupienia w ciągu 7 dni od podpisania umowy lub wpłaty,

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z powodu choroby przewlekłej ok. 435 zł/os (polisa do wykupionieniaw ciągu 7 dni od podpisania umowy lub wpłaty),

- ubezpieczenia za objęcie następstw chorób przewlekłych i nowotworowych ok. 170 zł/os.

- dopłaty do pokoju 1 os. 290 USD.

 

Zapisy u ks. Edmunda Borycy, tel: 883 555 550 z wpłatą zaliczki 2000 zł i 100 USD/os do 10 sierpnia 2020 r., wpłata 1000 USD do 10 września 2020 r., dopłata 2850 zł/os do 30 listopada 2020 r.

 

UWAGA: W razie rezygnacji uczestnika do 102 dni przed wylotem linie lotnicze potrącają 500 zł, od 101 do 32 dni przed wylotem potrącenie wynosi 1300 zł, od 31 dnia przed wylotem potrącenie wyniesie za pełen bilet lotniczy ok. 4200 zł + koszty zamówionych świadczeń w Meksyku. W razie znalezienia osoby na swoje miejsce, zamiana lub korekta imienia i nazwiska do dn. 18 stycznia 2021 r. jest bezpłatna. Po tym terminie wystawiane są bilety, wystawione bilety są bezzwrotne. Zmiany są niemożliwe, bilet przepada a linie obciążają za pełen koszt zamówionego biletu. Cena biletu może ulec zmianie w zależności od cen paliw, sytuacji gospodarczej na świecie.

 

Uczestnicy powinni posiadać PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIĘCY ponad okres trwania pielgrzymki. Kapłani powinni dostarczyć do BP OLIMP czytelny skan ważnej legitymacji kapłańskiej lub celebretu, a następnie zabrać oryginał ze sobą na pielgrzymkę. Uczestnicy powinni dostarczyć xero/skan paszportów do organizatora lub do BP OLIMP, ul. Kościelna 5/lok. 4 najpóźniej do 30 listopada 2020 r.

 

Z uwagi na znaczny koszt pielgrzymki, osobom niepewnym co do swoich planów życiowych i zdrowotnych zalecamy rozważenie zakupu ubezpieczenia od rezygnacji, którego koszt wynosi ok. 280-435 zł. Polisa powinna być wykupiona i opłacona w ciągu 7 dni od podpisania umowy-zgłoszenia udziału w pielgrzymce lub pierwszej wpłaty, zależy co nastąpi pierwsze.